KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15186091
nr 1518 6091
Ulla Arwinge
(1926-2003), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 40x32 cm
Ulla Arwinge, svensk målare född i Västerås 1926, död 2003.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 januari 2023
kl 20:40:40
28/1 13:08:04
30/1 18:42:23
Ulla Arwinge
Läs mer om Ulla Arwinge